En Facebookgrupp med över 88 000 medlemmar propagerar för sex med barn. Bland medlemmarna i gruppen ”Stoppa övergrepp på barn” finns flera kända personer. Sannolikt har gruppens beskrivning ändrats med tiden utan medlemmarnas vetskap. Gruppen verkar numera för en mer ”liberal syn” på relationen mellan vuxen och barn:
”Vi anser att övergrepp mot barn inte skulle inträffa om människor kunde få utlopp för sin outtömliga kärlek för barn på lika villkor med barnen, utan att behöva ta till våld och hot.”
På nätet finns flera liknande sajter. De beskriver ofta det positiva i sexuella relationer med barn. Ett återkommande argument är att pedofili i framtiden kommer att betraktas som något naturligt. Att sådana handlingar skulle vara skadliga avfärdas som moralpanik. Målet är att försöka normalisera och rättfärdiga övergrepp på barn.
Läs mer på Expressen.
Uppdatering 9 juni: Läs även ”Facebook – den nya klick-demokratin?”






Att ens våga påstå att en sexuell relation mellan vuxen och barn ska vara naturlig är väl om något en
indikation på att man inte har alla hästar hemma?
http://zutgorak.ath.cx/zutgorak
Läs gärna forumet på Flashback:
https://www.flashback.info/showthread.php?t=924540&
Där sitter de och skrattar åt saker och ting, ungdomarna som tycker att detta är något roligt. De har också förtalat bl a Jan Guillou och skapat id i andra kända namn och låtsats vara pedofiler.
Nej det är ett skämt.
Om man tror detta är på allvar, har man inte alla hästar hemma.
Suck.
Det är FEJK. Gruppen var EMOT barnsex, blev kapad. Läs flashback.
Läs mer på: http://illojal.org/2009/05/pedofilgruppen-pa-facebook-ar-ett-skamt/
Det är klart att det är ett skämt, ett väldigt lyckat sådant också. Jag tror inte någon av ”upprorsmakarna” bakom det har något till övers för pedofiler. Det är snarare ett hån mot alla ”Svenssons” som tror dom förändrar världen genom att gå med i en Facebook-grupp.
1-2-3-4-SLUT
Gruppen är kapad! Diskussionerna fram till igår handlade om att försöka stoppa övergrepp på barn. Det fanns inte och har inte funnits minsta tendens till att någon skulle vara för vad som står IDAG!
Jag kan bidra med mer infromation från insidan:
[Vid Evil Pedophiles Association International HQ]
En man i svart kappa tar till orda.
Pedofil 1: Antipedofilerna får allt större makt, vad göra?
En snabb blick kastas för från ena sidan rummet för att möta talaren, i bakgrunden hörs åskan dovt och en kråka kraxar.
Pedofil 2: Låt oss använda vårt främsta verktyg; internet!
En ont och försmädligt leende sprider sig längs mannen i den svarta kappans ansikte.
Pedofil 1: Ja! Vi tar över en av deras facebook-grupper! Och ändrar den till vår fördel! Våra fiender kommer att skaka av rädsla, de kommer att avväpnas helt och hållet och deras älskade grupp kommer att gå om intet!!1 Mwahaha!
Pedofil 2: Mwahaha!
”någon”
Du har så rätt!
Det är sorgligt hur svensson lättar sitt samvete genom att trycka på en knapp på nätet. Vad tror dessa 88000 som gått med i gruppen att de egentligen gjort för att motverka pedofeli? Det finns mängder av riktiga organisationer ute i riktiga världen som gärna skulle ta emot er hjälp!
Ut för fan och gör något!!!
En grupp på facebook förändrar inget!!
besvikelsen är stor på er alla som inte förstått att detta är ett ”wake up call”
mvh
Simon